Senaryo Başlangıç Fikirleri

Bir senaryo yazmak istiyor ama nasıl başlayacağınızı mı bilmiyorsunuz? İşte size senaryo başlangıç otomatı “Plot Scenario Generator“‘dan örnek senaryo başlangıçları:
* Ana kahramanınız bir falcıya giderek falcıdan avcunu okumasını ister. Bir diğer karakter ise bir ofiste müdürdür ve gerçekleri her zaman inkar etmektedir.
* Hikaye, ana kahramanınızın çok meraklı biri haline gelmesiyle başlar. Bir diğer karakter ise bir politikacıdır ve aynı zamanda ana karakterin en sevdiği müzisyendir.
* Hikaye, ana kahramanınıza bir nesnenin miras kalmasıyla başlar. Diğer bir karakter ise zamanda yolculuk yapabilen bir atlettir.
* Ana kahramanınızın ilginç bir web sitesi keşfetmesiyle film başlar. Bir diğer karakter ise ana kahramınızın tanıdığı birini öldüren bir profesördür.
* Hikaye ana kahramanınızın dükkanlardan bir şeyler aşırmasıyla başlar. Bir diğer karakter ise ana kahramanınıza büyü yapan bir suikastçdır.
* Ana kahramanınız birilerini gözetlemektedir. Bir diğer karakter ise 1500’lü yıllardan beri yaşamakta olan bir bilgisayar korsanıdır.

Örnekler bu şekilde devam edip gidiyor. Otomatın arkasında işleyen program; bir takım fiillerle bir takım sıfatların değişik kombinasyonlarda rasgele sıralanmasından ibaret. Her örnek mantıklı ve heyecan verici bir başlangıç gibi görünmeyebilir. Hatta çoğu size zırva gibi de gelebilir. Ancak dikkatleri çekmesi gereken şey; düşünce kalıplarını aşarak “yaratıcı” fikirler kovalama konusunda, insan zihninin nasıl çalıştığına dair ipuçları vermesidir. Bildiğiniz ve çok sevdiğiniz filmleri bir de bu gözle inceleyin. Benzerlikler sizi şaşırtabilir.

Bu yazı Senaryo Yazarlığı kategorisine gönderilmiş ve , , , , ile etiketlenmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Senaryo Başlangıç Fikirleri için 3 cevap

 1. selçuk der ki:

  Sizi geç keşfettim galiba.Lütfen senaryo ve film konusunda yazılarınıza devam edin.
  Teşekkürler.

 2. sagol der ki:

  Ben İngilizce dersim için baktim movie konusundaydik 🙂 🙂 🙂 🙂 ÇOK YARDİMCİ OLDU

 3. onur çiftci der ki:

  ben bir senaryo yazmak istiyorum konum belli bana bir yardımcı olabilir misiniz ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.