Yapımcılar ve Senaryo Yazarları İçin İlan Panosu

Senaryolarını yapımcılara ve yönetmenlere duyurmak isteyen Senaryo Yazarları!

Projenizi tanıtın. Kısa ve öz. Sanki senaryonuz film olmuş ve seyirciyi sinemaya çekmek istiyormuşsunuz gibi!

İyi bir senaryo arayan Yapımcılar ve Yönetmenler!

Sesini duyurmak isteyen ama ne yapacağını bilemeyen o kadar çok yetenekli yazar var ki tahmin bile edemezsiniz. Siz onlara ulşamıyorsunuz, onlar da size. O halde sayfayı aşağı doğru kaydırın! İlginizi çeken bir hikaye varsa yazarına ulaşmak için bana yazın: yorgancigil@gmail.com

Bir projeniz var ve yetenekli yazarlar mı arıyorsunuz? İlan verin yazarlarınız sizi bulsun.

Kurallar:

1- Tanıtım metinleri boşluklar dahil 1200 vuruşu geçmemeli.
2- İletişim bilgilerinizi aynı yorum/gönderiye dahil edin (yayınlamayacağız, yapımcı bize ulaştığında kendisine ileteceğiz)
3- Sadece projenizle ilgili tanıtım metni yayınlanacaktır. Proje dışı gönderiler geçersiz kabul edilip silinir.
4- Ücret vs. bilgisi gönderilere yazılamaz. Yapımcı sizinle iletişim kurduktan sonra karşılıklı konuşup anlaşırsınız. Bu ilan panosu üzerinde projeyle ilgili pazarlık yapılamaz.
5- Proje gönderinize projenizin türünü, formatını, tahmini süresini yazınız. (Örnek: Komedi, Sinema Filmi, yaklaşık 100dk)
6- Şiddet, ayrımcılık, hakaret vs. içeren proje yorum/gönderileriniz yayınlanmaz.
7- Gönderilere ait bütün yasal sorumluluk yazarlarına aittir.

İlanlar yapımcılarla buluşturulduğunda bir komisyon ücreti olacak mı?

Hayır. Türk sineması ve TV dünyasına bir fayda üretmek istiyoruz. Eğer projeniz film/dizi olursa hatırlanmak isteriz. Size kalmış.

Senaryo tanıtımlarımızı yapımcılar gerçekten okuyacak mı?

Evet okuyacaklar.

Örnek Tanıtım Gönderisi:

Film anlatımı beyazperde.com’dan alınmıştır

Tavsiyeler

 • Projenizle ilgili sürprizleri bozmayacak şekilde ilgi çekici bir tanıtım hazırlamalısınız. Bunun için gazetelerin TV, sinema sayfalarındaki film tanıtımı metinlerini örnek alabilirsiniz.
 • Projenizle ilgili halka açık bir gönderi yapmaktasınız. Fikrinizi ne kadar açacağınızı iyi düşünün. Öte yandan gönderi yapmadan önce senaryonuzu ya da en azından sinopsisinizi kendi adınıza bir şekilde tescil ettirmiş olsanız iyi olur.

Bu yazı Film Yapımı kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

Yapımcılar ve Senaryo Yazarları İçin İlan Panosu için 16 cevap

 1. Nuray Güner der ki:

  Sene 1941. İkinci dünya savaşının çetin koşullarının etkilediği Edirne’de yaşayan Akbulut ailesi. Baba Reşat bey, Devlet Demiryollarında tornacı olarak çalışmaktadır. Reşat bey oğlu Reşit bir yaşındayken eşini kaybedince kendinden bir hayli genç olan Zeliha hanımla evlenir. Bu eşinden dünyaya gelen Safiye onun göz bebeğidir. Safiye dik başlı, haksızlıklara tahammül edemeyen, doğru bildiklerinden ödün vermeyen, yaşının çok üzerinde olgun ve çok güzel bir kızdır. Safiye’nin kendinden küçük diğer iki kardeşiyle arası çok iyiyken, ağabeyi Reşit ile sürekli çatışma halindedir. Reşit, Safiye’ye karşı büyük bir kıskançlık beslemektedir. Adeta ona yaşamını zehir etmeye ant içmiştir. Demiryolları işletmesi bir işgal ihtimaline karşılık çalışanlarını üç ile dağıtma kararı alır. Kurada Akbulut ailesine İstanbul çıkar. İstanbul’da bir konağa kiracı olarak taşınırlar. Reşit, Safiye’nin çalışma hayatına, ilk evliliğine, eşinin ölümünün üzerinden geçen yedi yıldan sonra karşısına çıkan aşık olduğu adama, onunla olan birlikteliğine her şeyine karışır, ona ait bir evi haksızca üzerine geçirerek kardeşine hayatı zehir eder.

  Kader Bağladı Bizi
  Yazan: Nuray Güner
  Türü: Tarihi/Dram/Romantik Formatı:Dizi film

 2. MUHAMMED ALİ DOĞAN der ki:

  Bir trafik kazasında anne ve babasını kaybeden bir gencin hikayesi.Genç yaşta çalışma zorunluluğu ve de okumak zorunda olduğu bu dünyada okulun burs parasını ödemek için tefeciden borç alır.Ödemenin son gününde ise paraların akıl almaz bir işlemle taklit ederek tefecilerin elinden kurtulmayı başarır.Bu durumun hoşuna gitmesi onun hayatını değiştirecektir.Sahte para ve dolandırdığı insanlar sayesinde büyük bir servete ulaşır ama durum onun umduğu gibi gitmez…..

  FİLM VE YAZAR HAKKINDA
  FİLM ADI : KALPAZAN
  SENARİST:MUHAMMED ALİ DOĞAN

 3. özlem der ki:

  Derin Sevgi :

  Yazan : Özlem engin..
  Konu : Dram,Entrika,Aşk….
  Dizi film. Çok sayıda bölüm yazılmış, hazır durumda.

  Görücü usülü evlilik..
  Esas oğlan’a aşık olan üvey kuzenin, Genc cifti ayırmaya çalışma ve planları..
  İlk başta klişe olarak başlasada, Dallas’a dönen bi eserim..
  Sadi ve Zuhal, Aralarında tüm engellemelere rağmen,
  Birbirlerinden ayrılamazlar.. Mücadele ederler..
  Onlar her birbirine kenetlendiğinde, Sadi’nin üvey kuzeni serpil’in
  Şeytanın bile aklına gelmeyecek entrikaları…
  Doktorlukdan men edilen doktorla iletişime gecmesi,
  ve Sadi’den, Sevdiği adamın ölümüne sebep oldu diye,
  ondan nefret eden kız kardeşinin serpil ile ittifak yapması…
  ve esere sonradan giren yeni karakterler…

 4. Abdullah Furkan Doğan der ki:

  Neron ve Derman 8 yıldır bir dağ evinde gözlerden ırak yaşamaktadırlar. 8 yıl önce Derman, başkentte nüfuzlu bir mafya babası olan Kral Güven’in emriyle, Neron’un annesi ve babasını öldürmüş, o zaman daha 6 yaşında olan Neron’a kıyamamış ve onu da yanına alıp başkentten kaçmıştır. Neron kahramanlık hikayeleri ve animelere oldukça ilgili bir gençtir. Kasabadaki demirciye yaptırdığı katana ile her gün kendince antreman yapmaktadır. Aynı kasabadaki çiçekçide çalışan Elif adlı genç kızdan hoşlanmaktadır. Bir gün Neron, bir kaçak olan Yavuz’la karşılaşır ve yaralı olan Yavuz’a yardım eder. Kral Güven’in büyük oğlu olan Paşa Güven ve adamları Yavuz’un peşindedir ve yolları kasabaya düşmüştür. Elif’le karşılaşan Paşa Güven, onun güzelliğinden etkilenir ve kendisiyle başkente gelip bir aktrist olması için ikna eder. Yavuz’u kendisine rehberlik etmesi için ikna eden Neron ve Yavuz, Elif’in peşinde başkente doğru yola çıkacaktır. Bu yolculuk hem Yavuz’un kaçtığı şeyle yüzleşmesini sağlayacak hem de başkentteki mazlumlar için bir umut ışığı olacaktır.

  Yazar: Abdullah Furkan Doğan
  Tür: Aksiyon / Dram
  Format: Sinema Filmi
  Süre: yaklaşık 90 dakika

 5. ahmet tok der ki:

  12. yaş gününde ailesinin hediye etmesiyle bilgisayar ile tanışan Can 1 yıl sonra trafik kazasında bütün ailesini kaybeder. Hayatını diğital dünyaya adayan Can 18 yaşında kendi yazdığı programla browser oyunları geliştirmeye başlar. 24 yaşında dünyada en çok oynanan browser oyunlarının yaratıcısı olmuştur. Bu başarısı sayesinde dünyaca ünlü Strega dergisine röportaj verecektir. Hayatının çoğunu yalnız ve bilgisayarıyla geçiren Can bu röportaj ile bir rockstara dönüşeceğini,herkes tarafından tanınacağını düşler. Röportajın yayınlanmasının ardından ise hiçbir şeyin değişmediğini ,kendisinden çok oyunlarının popüler olduğunu gören Can eskiden ailesiyle oturdukları eve- taşraya- döner. İnternetten uzak bir hayata adım atmaya karar verir. 4. Gün dayanamayıp ailesinin küçükken hediye ettiği bilgisayarı tekrar kurar ve çalıştırır. Yazdığı programın ilk kodlamalarının da bulunduğu bu bilgisayara isimsiz bir bildiri alır. Bildiride;tüm zamana ve mekana etki edecek bir gücün herşeyi yok etmeden durdurulması için çözülmesi gereken 12 sorulu oyundan bahseden bir video ile karşılaşır. Can başladığı oyunda kendini Çavuş olarak tanıtan gizemli misafiriyle birlikte zorlu bir sınavdan geçecektir.
  Yazan: Ahmet TOK
  Tür: Bilimkurgu/Gerilim
  Formatı: Sinema Filmi
  Süresi: 129 dk.

 6. Kerziban Çimen der ki:

  ölüm organizasyonları yapan bir işletmeci ve bünyesinde çalışan danışmanlar müşterilerin hayat hikayelerini dinleyerek hayatlarını nasıl sonlandıracaklarını ölürken ve öldükten sonra yaşanacak tüm ayrıntıları ekip olarak planlar.Müşterileri memnun etmek hiç kolay değildir ..
  Yazan:Kerziban Çimen
  Tür:Komedi-Dram
  Format:Sinema

 7. Betül der ki:

  Bir sabah uyandığınızda son 5 senenizin olmadığını/hatırlayamadığınızı düşünün. Uyandığınızda gözünüzü açtığınız yer bir akıl hastanesi ve çevrenizde ilk defa gördüğünüz, tanımadığınız insanlarla çevrili. Ne yapardınız?
  Yazan: Betül BERBER
  Türü: Gizem/Gerilim/Dram
  Formatı: Sinema Filmi
  Süresi: Yaklaşık 80 dk

 8. Şaban ÖZEL der ki:

  M.Ö. 3. yüzyıl. Hunlar Çinliler tarafından Ordos ve Kansunun kuzeyine sürülmüşlerdir. Babasının Ordos’ u kaybetmesini ve kuzeye çekilerek batıdaki Yüeçilere vergi ödemesini hazmedemeyen Bagatur’ un (Motun-Mete) muhalif bir kanat oluşturmasından endişe duyan Touman Şanyü oğlunu vergi karşılığı olarak Yüeçilere rehin göndermiştir. Ancak henüz babasına baş kaldıracak gücü ve yetkisi olmayan Bagatur çaresiz bir şekilde rehine olmayı sineye çeker. Aradan geçen 4 yıldan sonra babası bu kez onun Yüeçilerden destek alıp kendisini devireceği korkusuyla ve genç eşininde kışkırtmasıyla oğlunu ortadan kaldırmak ister. Böylelikle oğlunu ona karşı kullanamayacaklar ve genç eşin oğlunun taht için rakibi kalmayacaktır. Bu tuzağı haber alan Bagatur bir yolunu bulur ve Hun iline kaçar. Hunları karşısına almak istemeyen Touman esaretinin bedeli olarak Bagatur’ a 10 000 er verdiğini ilan eder. Fakat bu kararı vermekle neye zemin hazırladığının farkına varması uzun zaman almayacaktır. Bagatur ise yıllardır kafasında tasarladığı planlarına ilk adımını atmıştır. Önce Touman sonra Yüeçiler bunun bedelini ödemeli ve tüm yay gerenler birleşerek sürüldükleri eski topraklar geri alınmalıdır.

  Yazan: Şaban ÖZEL

  Türü: Tarihi/Macera

  Formatı: Sinema Filmi

  Süresi: Yaklaşık 120 dk.

 9. Erman der ki:

  Polis olmayı çok isteyen bir köy bekçisi her şeye maydanoz olurken büyük bir suç işler. İşin kötüsü; ancak kendi işlediği suçu çözerse polis olabilecektir.

  Tür: Kara Komedi
  Format: Sinema Filmi
  Süre: 100 dk.

 10. E. Ülkü Kayhan der ki:

  e. ülkü kayhan der ki;
  26 haziran 2018, 20:30
  Emekli öğretmen Belgin hanım,yardımcı Gül hanım’la birlikte babadan kalma konakta yaşamaktadır. Bir sabah konağın çok büyük ve sessiz olmasından sıkılan Belgin hanım, çılgınca bir fikirle konağı huzur evine dönüştürmeye karar verir. Ve sessiz, ıssız büyük konakta oldukça renkli ve maceralı günler başlar.. Konağa yerleşmeye ilk karar veren emekli savcı Ali bey, ikinci misafir eski ses sanatçısı Umut hanım, sürpriz bir şekilde ev arayan üniversite öğrencisi Pelin ve konağın yeni aşçısı Hakan, son olarakta bahçıvan Yılmaz efendinin de dahil olmasıyla Belgin hanım ve Gül hanımın hayatı birden değişir ve olaylar gelişir..
  Yazan: Emine ülkü kayhan
  Film adı: Huzur Evi
  Türü: Romantik /Komedi
  Format : sinema filmi
  Süre:127 dk.

 11. Aysenur Kartal der ki:

  SİNOPSİS
  Güzel sanatlar mezunu olan Tuğba evine kurduğu atölyesinde profosyenel olarak resim yapmakta ve resimlerini internet üzerinden satmaktadır. Avukat olan kocası Gökhan ile evliliklerinde bir çıkmazın içinde olan Tuğba bu durumu görmezden gelmektedir. Kocası Gökhan ona kendi istediği hayatı ve tercihleri diretmekte Tuğba da hayallerinden kocasının otoriter tavırlarına uyup vazgeçmektedir. Üniversiteden ortak arkadaşları Erdem bir gün onları ziyarete gelir. Erdem rahat umursamaz tavırları ve Tuğba’nın hayal ettiği yaşam biçimiyle Tuğba’yı etkileyecek onun yaşamak istediği hayatı ona sunacaktır… Sürekli aynı rüyayı gören Tuğba’nın, hayatına giren bu eski dostuyla birlikte rüyaları da değişecektir. Tuğba eski tekdüze yaşantısıyla önünde uzanan yeni yol arasında bir tercih yapmak zorunda kalacaktır.

  Yazan :Ayşenur Kartal
  Format: Sinema Filmi
  Türü: Dram / Psikolojik
  Süre:100 dk.

 12. Adilcan Güreşçi der ki:

  ANNELER VE KIZLARI
  “Benim annem annesini öldürdü ama ben annemi yaşatacağım.”

  Yazar: Adilcan Güreşçi
  Tür: Dram
  Format: Tv Dizisi

  “Gonca, 1990’lı yıllarda İstanbul’un deniz kasabası Yason’da, kendine merhamet göstermeyen annesi Suna’nın elinde travmalarla büyümüştür. Ne zaman ki Semih ile evlenip kendi ailesini kurmuştur, travmaları da o zaman son bulmuştur. Lakin bu sefer de annesi, yatalak kalan babası Çetin’e karşı zulmetmeye başlar. Travmaları yeniden nükseden Gonca babasını koruma içgüdüsüyle kendi kızı İpek’in gözü önünde annesi Suna’yı yaptığı yaralama sonucunda öldürür. Ve annesini öldürmek suçundan altmış beş yıllık hapis cezasına çarptırılır.
  Kasaba halkının “anne katili” dedikleri Gonca’ya duydukları nefretin içerisinde Semih, İpek zarar görmesin diye Gonca’dan uzaklaşacaktır. Gonca’yı hapishaneden çıkarmak için elinden gelen her şeyi yapacak kişi ise eski arkadaşı başkomiser Dinçel olacaktır.
  Ama Gonca’yı kurtarmak için çaba gösterecek biri daha vardır: kızı İpek. Her ne kadar babası annesiyle görüşmesine izin vermese de küçük İpek’in tek hayali gardiyan olup annesini hapishaneden çıkarabilmektir. Ve bunu yapacaktır da.”

 13. Alihan kencer der ki:

  Günlerden bir gün bir adam bir doktora gitmiş ve demiş ki :
  -Doktor bey çok mutsuzum hiç gülemiyorum. Doktor da demiş ki :
  -Karşıda çok güzel bir sirk var ordaki palyaço çok güldürüyor oraya git.
  Adamda demiş ki :
  -İyide doktor bey o palyaço benim.
  ve olaylar gelişir…

  Yazar: Alihan Kencer
  Tür: Dram
  Format: Sinema Filmi
  Süre: 132′

 14. Zeynep Şevval Orhan der ki:

  Burkay korkuyla gelen mektubu açar. Mektubun dilini çözemez. Mektup evden çıkmamasını söyler, eve kapanır. Metin ve Gizem’le arkadaşlıkları gelişir. Burkay evinde varoluşsal sancılar çekmeye başlar. Tanrıyı sorgular onunla konuşmak ister. Yazar olmak en büyük hayalidir. Yersiz korkuları vardır. Metin onun olmak istediği kişidir, adının önünde saygı duyacakları bir ünvan üstelik kitapları vardır. Gizem’e aşık olur. Ancak Metin ve Gizem sevgili olur. Yazdıklarını cinnet anında yakar. Tanrıdan beklentileri sıfırlanır. Gizem’e açılmaya karar verdiği anda hayatında olan iki insanın da gerçek olmadığını anlar. Delirmek üzeredir. Aradan üç ay geçer Burkay kitap imzalamaktadır. Büyük bir kalabalık vardır, gazeteciler fotoğraf çekmektedir. Ancak görüntüler silik siliktir. Görüntü netleşir. Beyaz bir hastane odasında yatan Burkay’ı görürüz, gözünden bir damla yaş süzülür.
  Yazan:Zeynep Şevval Orhan
  Tür:Dram
  Format:Sinema filmi
  Süre:120 dakika

 15. Sabiha der ki:

  1980’lerin İstanbul’undan yaramaz Orta Doğu’ya uzanan bir intikam öyküsü…
  Hırslı bir savaş muhabiri olan Leyla, babasının intikamını almak için çıktığı yolda kendisini bir anda dünyanın en büyük uyuşturucu ticaretinin ortasında bulur.
  Tüm bu kargaşaya aşkın da dahil olması Leyla’nın tüm planını alt üst edecektir. Leyla intikam için geldiği bu acımasız yerde, adalet mi arayacak yoksa aşkın peşinden mi gidecek büyük bir merak konusudur.

  Senarist: Sabiha Saçar
  Tür: Aksiyon, dram, romantik
  Format: Sinema
  Süre: 90 dk

 16. Sera Uzun der ki:

  Ahmet; uyuşturucu kullanan, üniversiteden atılmış ve ekonomik açıdan babasına bağımlı bir gençtir. Sosyal medya hesaplarıyla internet fenomeni olan Ahmet, gerçek hayatında oldukça çekingendir ve hiç arkadaşı yoktur. Ahmet’in, her fırsatta kendisini aşağılayan, uyuşturucu ve silah kaçakçısı mafya patronu babası İbrahim ile ilişkileri oldukça sorunludur. İbrahim, ülkedeki en büyük uyuşturucu kaçakçısı olduğu halde kendisi uyuşturucu kullanmamakta, Ahmet’i uyuşturucu kullandığı için sürekli cezalandırmaktadır. Futbol takımı alarak akladığı paralarla İstanbul’da yaşayan İbrahim, göç ettiği köyündeki yardım ettiği bir avuç fakir insan dışında etrafında sevilmeyen, kendi karısı ve oğuluna karşı dahi acımasızlaşabilen biridir. İsmail, çocukluğundan beri gölgesinde kaldığı abisi İbrahim’i öldürerek yerine geçme planları yapmakta ve Ahmet’i de kendisine yardım etmesi için ikna etmeye çalışmaktadır. Ancak olaylar İbrahim’in planlandığı gibi gitmez. Beklenmedik şekilde gelişen süreç, Ahmet’in kendisini ispat etme mücadelisinin başlangıcıdır.

  Yazan: Sera Uzun
  Türü: Psikolojik Gerilim/Gizem/Dram
  Formatı: Sinema Filmi
  Süresi:130 dk.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.